אומגה 3 תוסף תזונה
אומגה 3 הוא כינוי למספר חומצות שומן שהפעילות בהן הן  EPA ו DHA אותם מוצאים בכל מזון מהחי אך בכמות הגבוהה ביותר בדגי ים כמו סלמון, סרדינים, מקרלים, הרינג ועוד.
חומצות שומן אלו נחקרו ונחקרות לעייפה. הן נמצאות בכל קרום של תא בגופנו ומהוות מרכיב חשוב בתאי עצבים ובייחוד במימשק בין תאי עצבים הנקרא סינפסה. אומגה 3 משתתפת בייצור ושמירת הסינפסה במצב תקין. מספר מחקרים גדולים למדי שהשתמשו במזון רפואי המכיל בין השאר ריכוז גבוה של אומגה 3 הראו שיפור ביכולת קוגניטיבית באלצהיימר התחלתי.
העדיפות הראשונה היא כמובן לצרוך חומצות שומן אלו מהמזון. מקורות נוספים חוץ מדגים הם אצות, זרעי פשתן, זרעי צ’יאה, מרווה מרושתת, אגוזי מלך וכן ביצים אורגניות וחיות שגדלו בתנאים טבעיים. יש לזכור שהמקור הטוב ביותר לחומצות שומן אלו הוא מהחי.
האומגה 3 הצמחית היא לא פעילה בגוף ועוברת התמרה איטית ביותר לאומגה 3 הפעילה קרי DHA ו – EPA. תוסף מזון איכותי הנשמר בפריזר של אומגה 3 ניתן לצריכה על ידי מי שלא אוכל מספיק דגים או מי שנמצא במצב דלקתי כרוני. קיימת אזהרה בספרות על אפקט מדלל דם של אומגה 3 ולכן יש להתייעץ עם הרופא במיוחד מי שנוטל מדללי דם חזקים כמו קומדין, פרדקסה, קסרלטו והפרין.

רוצה לקבל עידכונים נוספים?

שתף פוסט זה עם חבריך

כתיבת תגובה

הספר מהפיכת הכושר הגופני

מאת ד"ר מיכאל הרלינג

באפשרותכם לרכוש מיידית ולקבל דיגיטלית או בדואר

דיגיטלי להורדה מיידית

הספר הדיגיטלי יגיע אליכם לקריאה באפליקציה בסמארטפון או טאבלט

ספר מודפס ישלח בדואר

הספר המודפס ישלח אליכם
הבייתה

מדריך התזונה לשורד המודרני

מאת ד"ר מיכאל הרלינג

המדריך כבר תיכף אצלכם! 50%

לקבלת המדריך, בבקשה למלא את פרטי כתובת המייל שלך וללחוץ על הכפתור